30 września zakończone zostały rozgrywki VI EDYCJI ZAMBROWSKIEJ LIGI TENISOWEJ 2019. Brała w nich udział, na trzech poziomach, rekordowa liczba 36 zawodników. Rozegrano ponad dwieście meczów tenisowych.

W I LIDZE po raz szósty z rzędu triumfował ADAM STYŁA. W tym roku po raz pierwszy stracił w rozgrywkach seta. Ale zachował miano niepokonanego od czasu rozpoczęcia rozgrywek ZAMBROWSKICH LIG TENISOWYCH, czyli od sześciu lat. Na podium I LIGI zameldowali się tym razem – drugi ADAM GOMULIŃSKI oraz trzeci – MIROSŁAW MISZTALEWSKI. Z I LIGĄ żegnają się w tym roku trzej ostatni tenisiści, a 11 oraz 10 rozegrają mecze barażowe o utrzymanie. I LIGA w przyszłym roku zostanie zredukowana do 12 zawodników , a docelowo do 8 za dwa lata.

II LIGA 2019 zakończyła się zwycięstwem HENRYKA JAWOROWSKIEGO, który jako jedyny w tym roku został nagrodzony bezpośrednim awansem na wyższy szczebel rozgrywek. Na podium jako drugi znalazł się PAWEŁ PRZEŹDZIECKI, a trzecie miejsce zajął WOJCIECH BRZOZOWSKI. Obaj zawodnicy rozegrają mecze barażowe o awans do I LIGI. Do trzeciej ligi spadają zawodnicy , którzy zajęli trzy ostatnie miejsca.

III LIGĘ wygrał DANIEL ŚMIETANA, który uzyskał bezpośredni awans do II LIGI. W barażach wystąpią drugi MACIEJ SOWA oraz trzeci PATRYK SZARKO. Tenisiści z miejsc 4-8 pozostają w III LIDZE . Natomiast wszyscy pozostali prawdopodobnie będą grać na nowoutworzonym czwartym poziomie.

PARY BARAŻOWE

O I LIGĘ

KRASZEWSKI ALBERT-BRZOZOWSKI WOJCIECH

MIECZKOWSKI KRZYSZTOF-PRZEŹDZIECKI PAWEŁ

O II LIGĘ

ZAJKOWSKI SŁAWOMIR-SZARKO PATRYK

ŻUKOWSKI KAROL-SOWA MACIEJ

MECZE BARAŻOWE MUSZĄ ZOSTAĆ ROZEGRANE DO SOBOTY 19 PAŹDZIERNIKA 2019. MOŻNA ROZGRYWAĆ JE NA KORTACH OTWARTYCH LUB NA HALACH W KOMOROWIE I EWENTUALNIE W TABĘDZU.

Możliwość komentowania jest wyłączona.